Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Holenderska fantazja na ul. Białej
Holenderska fantazja na ul. Białej

Dwie młode kobiety postanowiły przywłaszczyć sobie baner reklamowy oraz słupek będący elementem oznaczenia drogowego – miały jednak pecha, bo Referat Monitoringu Straży Miejskiej był czujny.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 11 na 12 lutego w rejonie ul. Białej na gdańskim Dolnym Wrzeszczu. Ok. godziny 4:16 operator kamer monitoringu obejmujących swoim zasięgiem teren przy powyższej ulicy zauważył dwie młode kobiety, które były niewątpliwie zainteresowane bliższym poznaniem miejskiej infrastruktury. Jedna z pań postanowiła wziąć na swoje barki słupek będący częścią oznaczenia drogowego, a druga z uśmiechem na twarzy niosła reklamowy baner. Kobiety zapewne zdawały sobie sprawę że ich działanie do legalnych nie należy dlatego też pośpiesznie oddalały się z miejsca zdarzenia.

Operator kamer nie czekał jednak na dalszy rozwój wydarzeń i niezwłocznie powiadomił o obserwowanej sytuacji najbliższy komisariat Policji. Wysłany na miejsce patrol funkcjonariuszy w wyniku podjętych działań służbowych odzyskał przywłaszczone elementy i stwierdził na podstawie stosownych dokumentów, że rozrywkowe kobiety są obywatelkami Holandii.