Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Groźny pożar na Olszynce

Groźny pożar na OlszynceSpłonęła przyczepa kempingowa. W czasie akcji gaśniczej wybuchła butla z gazem. Osób poszkodowanych na szczęście nie było. Przyczyny pożaru nie są znane.

Środa, 10 lutego. Około godz. 19:15 na alarmowy numer 986 wpłynęło zgłoszenie, że przy ul. Olszyńskiej płonie przyczepa kempingowa. Z informacji wynikało, że sytuacja jest poważna. Patrol z Referatu VI natychmiast ruszył na miejsce na sygnale.

Groźny pożar na OlszynceZ przyczepy buchał ogień. Mundurowi zobaczyli wysokie płomienie oraz kłęby gryzącego dymu. W pierwszej kolejności musieli sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Wyważyli więc zamknięte na kłódkę drzwi przyczepy. Płomienie były tak duże, że konieczna była interwencja straży pożarnej. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją wezwali także dwa inne patrole straży miejskiej, potrzebne do właściwego zabezpieczenia miejsca pożaru.

W czasie akcji ratunkowej eksplodowała znajdująca się w przyczepie butla gazowa. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Po ugaszeniu ognia dokładnie przeszukano pogorzelisko. Potem wezwano na miejsce funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Policji.

Około godziny 20:15 strażnicy zakończyli zabezpieczanie miejsca zdarzenia.

[video youtube="lAD8kKcWE74"]