Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Groźna kolizja w centrum miasta

Groźna kolizja w centrum miastaZablokowane skrzyżowanie, trzy rozbite auta i poszkodowani kierowcy. Strażnicy byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Udzielili pierwszej pomocy, wezwali służby ratownicze i zabezpieczyli miejsce kolizji.

Czwartek, 30 listopada. Funkcjonariusze z Referatu Interwencyjnego patrolowali ulicę 3 Maja. W pewnym momencie zauważyli, że na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego stoją trzy uszkodzone pojazdy. Od razu udali się w tym kierunku.

Rozbite samochody stały na jezdni. Wydobywały się z nich płyny eksploatacyjne, a połamane elementy nadwozia leżały na drodze – opowiada starszy strażnik Łukasz Piotrowski.

Mundurowi szybko zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili trzem osobom poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali pogotowie ratunkowe, straż pożarną i policję.

Niedługo potem przyjechały służby ratownicze. Strażnicy przekazali poszkodowanych załodze karetki. Sami zostali na miejscu, by pomóc przy dalszym zabezpieczeniu.

Według wstępnych ustaleń kolizję spowodowała kobieta, która straciła panowanie nad kierownicą, wypadła z zakrętu i uderzyła w jadącą z naprzeciwka taksówkę.