Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Groził bronią, miał nóż i paralizator

ujety z bronia 1000pxWyciągnął broń i groził nią innym. Został obezwładniony przez osoby postronne. Już chwilę później na miejscu byli strażnicy, którzy zakuli agresywnego mężczyznę w kajdanki. Jak się okazało, oprócz karabinu pneumatycznego miał on przy sobie także nóż i paralizator.

Poniedziałek, 24 sierpnia. Około godziny 8:35 Stanowisko Kierowania Prewencją przekazało patrolowi z Referatu IV, że ma pilnie jechać na ulicę Wejhera. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który miał grozić innym bronią. Radiowóz na sygnale natychmiast ruszył do akcji. W drodze funkcjonariusze dostali kolejną informację, że mężczyzna z bronią został właśnie obezwładniony przez osoby postronne.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zobaczyli leżącego na trawniku około 30-letniego mężczyznę, przytrzymywanego przez dwóch innych. Obok leżał karabin pneumatyczny (tzw. wiatrówka). Obezwładniony nie dawał za wygraną, szarpał się i wygrażał tym, którzy go trzymali. Wzywany przez strażników do zachowania zgodnego z prawem, nie reagował i nie wykonywał żadnych poleceń. W związku z tym funkcjonariusze zakuli go w kajdanki.

Mundurowi sprawdzili następnie, czy mężczyzna nie ma przy sobie innych niebezpiecznych narzędzi. W jednej ze skarpet znaleźli nóż, a w plecaku paralizator.

[gallery link="file" columns="1" ids="13074"]

Trzy minuty później na miejscu był już patrol policji. Strażnicy przekazali mu ujętego wraz z zabezpieczonymi przedmiotami. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.