Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Graficiarze malowali, a strażnicy się przyglądali

Prawie siedemdziesięciu gimnazjalistów wzięło udział w czwartej edycji finału konkursu „Wiem – nie niszczę, tworzę”

W odróżnieniu od poprzednich edycji konkursu miejscem wykonania prac nie był tunel podziemny. Tym razem obiektem architektury miejskiej, który przeobraził się w plenerową galerię został 34 metrowy mur znajdujący się przy ulicy Starowiślnej w Nowym Porcie. Niezmienne pozostało główne założenie konkursu - promocja graffiti jako formy sztuki. Chcemy pokazać młodzieży, że różnica pomiędzy bazgrołami, które stanowią wykroczenie, a legalnymi pracami o pewnej wartości artystycznej, jest subtelna i możliwa do pokonania - mówi Kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku Agnieszka Solecka. Udział w konkursie może być pierwszym krokiem w kierunku zostania prawdziwym twórcą - dodaje. Tegoroczny konkurs, zorganizowany już po raz czwarty, odbył się 28 września.

Efekty poprzednich edycji można oglądać w przejściu podziemnym przy Centrum Handlowym ETC na gdańskiej Zaspie, w tunelu na skrzyżowaniu ulic Długie Ogrody i Podwale Przedmiejskie oraz w przejściu podziemnym przy ulicy Startowej przy Parku im. Jana Pawła II.

Wyniki IV edycji konkursu „Wiem – nie niszczę, tworzę”:
  1. Mateusz Licbarski, Andrzej Kulesza.
  2. Mateusz Gwoździński, Mariusz Kropacz, Krzysztof Flisikowski.
  3. Magdalena Krause, Natalia Wójcicka, Aleksandra Komorowska, Aneta Budzyńska.
[gallery link="file" columns="3" include="6490, 6491, 6492"] Wyróżnienie specjalne: Mateusz Pustelnik, Karol Wieliczko, Kacper Kwiatkowski, Arkadiusz Żmuda,Michał Kuc. [gallery link="file" columns="1" include="6493"]
Organizatorzy:
  • CSW Łaźnia,
  • Straż Miejska,
  • Gimnazjum nr 20 im. Hanzy.
Patronat honorowy:
  • Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.
Projekt zrealizowany został w ramach Rewitalizacji Nowego Portu w Gdańsku.