Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Gotowi na jarmark

Gotowi na jarmarkDla wielu to jeden z najważniejszych powodów, by w tym czasie zawitać do Gdańska. W najbliższą sobotę rozpocznie się Jarmark świętego Dominika. Przez kolejne trzy tygodnie grodem Neptuna będą władać kupcy, a na ulicach Starego i Głównego Miasta zaroi się od turystów oraz mieszkańców Trójmiasta. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać między innymi strażnicy miejscy.

Jarmark świętego Dominika to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Gdańska. Ciekawa oferta handlowa, bogactwo wydarzeń kulturalnych i niepowtarzalny klimat sprawiają, że co roku imprezę odwiedzają tłumy ludzi.

Dowiedz się więcej o 757. Jarmarku św. Dominika

Tegoroczny jarmark rozpocznie się w sobotę 29 lipca i potrwa do niedzieli 20 sierpnia. Spokoju i porządku w rejonie imprezy będzie pilnować codziennie około 20 strażników. W dni powszednie funkcjonariusze będą pracować od godziny 7.00 do 22.00. W piątki, soboty i niedziele ich służba zostanie przedłużona do godziny 2.00.

Najbliższe okolice jarmarku znajdą się pod szczególną kontrolą patroli zmotoryzowanych, pieszych i skuterowych. Na wodach Motławy nad bezpieczeństwem czuwał będzie patrol wodny. Wychodząc naprzeciwGotowi na jarmark potrzebom gości zza granicy, przewidziane zostały specjalnie oznakowane patrole językowe. W ich skład wejdą osoby posługujące się językiem angielskim lub niemieckim.

Na czas trwania imprezy straż miejska udostępni organizatorowi jarmarku specjalny numer telefonu do bezpośredniego kontaktowania się z naszym Stanowiskiem Kierowania. Wszystko po to, by ułatwić zgłaszanie interwencji.

Strażnicy będą reagować na wszystkie wydarzenia, które mogłyby zakłócić przebieg imprezy. Na cenzurowanym znajdą się więc osoby agresywne, nadużywające alkoholu oraz ci, którzy konflikty lubią rozwiązywać siłą. Mundurowi zwrócą też uwagę na wykroczenia drogowe i wszelkie uchybienia w sprawach sanitarno-porządkowych.