Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Goście u gdańskich rajców
Autor: Andrzej Hinz
Sobota, piękna pogoda i tłumy odwiedzających. Za nami kolejny Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Samorządowcy otworzyli dla zainteresowanych podwoje swojej siedziby.
 
festyn 1

W wydarzeniu uczestniczyli jak co roku strażnicy miejscy. Funkcjonariusze przeprowadzali konkursy dla dzieci, w których można było wygrać różne nagrody. Mundurowi rozmawiali z odwiedzającymi o swojej pracy oraz odpowiadali na ich liczne pytania. Uśmiechy na twarzach dzieci wywoływał obecny na festynie Lew Leoś, maskotka naszej formacji. Zabawę uatrakcyjnił swoją obecnością drab miejski, czyli strażnik w stroju z XVII wieku.

Ponadto strażnicy kontynuowali akcję pod nazwą „Bezpieczeństwo i dobre obyczaje na rowerze”. W sąsiedztwie Nowego Ratusza rozdawali rowerzystom ulotki oraz drobne upominki.

akcja rower resize.JPG
Dzień Otwarty Rady Miasta obfitował w różne atrakcje. Na dziedzińcu siedziby gdańskich rajców odbył się festyn. Na scenie występowały różne grupy artystyczne. Impreza była okazją do zapoznania się z różnymi aspektami pracy radnych oraz szansą na ich lepsze poznanie. Nie zabrakło też okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Osoby zainteresowane historią Gdańska mogły zwiedzić Nowy Ratusz w towarzystwie przewodników PTTK.
 
festyn 2.0.JPG