Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Gorący weekend

Porady dla mieszkańców, prezentacje służbowego sprzętu, a także rodzinne konkursy – to tylko fragment działań funkcjonariuszy, którzy w ostatnią sobotę zabezpieczali miejskie festyny.

Strażnicy byli obecni na Chełmie, gdzie Rada Dzielnicy zorganizowała osiedlową imprezę, podczas której występowały dziecięce zespoły muzyczne, przygotowano plac zabaw dla najmłodszych oraz pojawiły się wojskowe grupy rekonstrukcyjne, komandosi i ratownicy z PCK, którzy pokazywali w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Swój punkt informacyjny mieli także funkcjonariusze Straży Miejskiej. Mundurowi przeprowadzali konkursy rodzinne, a także prezentowali służbowy sprzęt. Wykorzystywane były „alkogogle” – specjalne okulary, które po założeniu pokazują jak wygląda świat, oglądany oczami osoby nietrzeźwej, oraz zestaw „Autochodzik” w celu przypomnienia dzieciom zasad zachowania na drodze. Także festyn organizowany przez Radę Osiedla Jasień na gdańskich Szadółkach przy ul. Lubowidzkiej był zabezpieczany przez strażników.

Największą frekwencją i zainteresowaniem cieszyła się sobotnia impreza na Targu Węglowym w centrum miasta. Odbył się tam festyn z okazji 140-lecia tramwajów w Gdańsku. W programie przewidziano m.in. prezentację zabytkowych pojazdów, gry i zabawy dla dzieci, w tym malowanie twarzy i okolicznościowych tatuaży, konkursy plastyczne i zręcznościowe, prezentację aplikacji mobilnych ZKM, a także wycieczki historycznym taborem. 3 Bombardiery ZKM otrzymały imiona znanych gdańszczan. Uhonorowani zostali: Eduard Wiebe, Oscar Kupferschmidt oraz Leopold von Winter. Na wydarzeniu obecni byli funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki, którzy informowali mieszkańców o swoich kompetencjach, służyli radą w przypadku pytań dotyczących porządku na terenie Gdańska, a także przeprowadzali z najmłodszymi konkursy.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Gorący weekend"] [gallery link="file" ids="8326,8327,8328,8329,8330,8331,8332,8333,8334,8335,8336,8337,8338,8339,8340"] [/wpspoiler]