Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Azyl okazał się pułapką
Autor: Andrzej Hinz
Kilka gołębi zagnieździło się w jednym z bloków wielorodzinnych na Oruni. Niestety wybrana lokalizacja stała się dla nich pułapką. Na ratunek uwięzionym ptakom ruszyli strażnicy miejscy.
gołębie

Był piątek, 6 marca. Około godziny 12:15 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie z prośbą o pomoc. Chodziło o zamknięte w szybie wentylacyjnym gołębie. Miały się one znajdować w jednym z bloków przy ulicy Srebrnej. Mundurowi udali się we wskazane miejsce.

 Z poziomu ulicy przewody wentylacyjne były słabo widoczne. Zadzwoniliśmy więc do administracji budynku i poinformowaliśmy o zgłoszeniu. Pracownik działu technicznego potwierdził, że niedawno montowali na kanałach wentylacyjnych kratki ochronne. Poprosiliśmy o sprawdzenie otrzymanej informacji – mówi starszy inspektor Sławomir Jendrzejewski.

Tak też się stało. Po kilku chwilach pracownicy zlokalizowali uwięzione gołębie. Zdemontowali osłony i pozwolili ptakom wylecieć. Funkcjonariusze uzgodnili z zarządcą, że kratki zostaną ponownie zamontowane dopiero po dokładnym sprawdzeniu, czy w wentylacji nie ma więcej niepożądanych lokatorów.

 

***