Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Godzina „W” w Gdańsku

Straż Miejska w Gdańsku

Obchody 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizowane są też w Gdańsku. Podczas uroczystości Straż Miejska złoży kwiaty, czym odda hołd poległym.

Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska apeluje do mieszkańców:

Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby 1 sierpnia o 17.00 na dźwięk syren zechcieli zatrzymać się w biegu spraw dnia codziennego i oddali hołd Bohaterom sierpniowego zrywu Armii Krajowej i Warszawy sprzed sześćdziesięciu ośmiu lat.

Stańmy razem w milczeniu i oddajmy cześć żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz setkom tysięcy warszawiaków za ich ofiarę życia i krwi w walce o wolną i niezawisłą Polskę.

Jestem głęboko przekonany, że po raz kolejny razem godnie uczcimy w Gdańsku pamięć Powstania Warszawskiego oraz wszystkich tych, którzy walczyli i ginęli wówczas za naszą wolność.

Uroczystości obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się w środę, 1 sierpnia 2012 r., o godzinie „W” (17.00) u stóp pomnika Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym w Gdańsku. Strażnicy miejscy wezmą udział w uroczystości i złożą kwiaty w hołdzie poległym Powstańcom oraz mieszkańcom Warszawy.

Zarząd Transportu Miejskiego również odpowiedział na apel Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza w sprawie obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zwrócił się do przewoźników ZKM, WARBUS, PKS i ŻEGLUGI GDAŃSKIEJ by tam, gdzie nie stwarza to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, przyłączyli się do godnego uczczenia pamięci Powstańców, umożliwiając chwilę zadumy mieszkańcom i turystom.