Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Gdzie zaparkować w Śródmieściu i przy plaży?

Praktyczne mapki dla mieszkańców i turystów przygotował na lato Zarząd Dróg i Zieleni. Jedna z ulotek dotyczy centrum Gdańska i zawiera między innymi informacje o lokalizacji parkingów, publicznych toalet oraz stref: płatnego postoju i ograniczonej dostępności. Na drugiej oznaczono parkingi dostępne w tym sezonie nad morzem w dzielnicach: Jelitkowo, Przymorze, Brzeźno, Stogi oraz na Wyspie Sobieszewskiej. Mapki powstały w ramach prowadzonej przez Miasto Gdańsk kampanii „Parkuj z głową!”.

Ulotki będą rozdawać od lipca wszystkim zainteresowanym strażnicy miejscy oraz przedstawiciele służb parkingowych i Działu Zieleni ZDiZ. Mapki można też wydrukować sobie samemu.

Do wydrukowania: - Parkingi w Śródmieściu Gdańska - Parkingi w pasie nadmorskim

Celem informacyjno-edukacyjnej kampanii „Parkuj z głową” jest eliminowanie parkowania aut niezgodnie z przepisami. Mimo, że akcja jest prowadzona na terenie całego Gdańska, działania służb miejskich koncentrują się w rejonach najchętniej odwiedzanych latem przez turystów i mieszkańców (Główne i Stare Miasto, pas nadmorski). Kampanię realizują: Miasto Gdańsk, Zarząd Dróg i Zieleni oraz Straż Miejska.

Dowiedz się więcej o kampanii „Parkuj z głową!”

Czytaj także: - Parkuj z głową! Zaczynamy akcję…