Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Gdańsk czeka na harcerzy

Gdańsk czeka na harcerzy15 tysięcy harcerzy i skautów z całego świata weźmie udział w Zlocie ZHP Gdańsk 2018. Impreza odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej w dniach od 6 do 16 sierpnia. Będzie to największe wydarzenie programowe obchodów 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Już 1 sierpnia na wyspie wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Jedną ze służb zabezpieczających imprezę będzie straż miejska.

Od 1 do 16 sierpnia w godzinach 6:00-23:00 na ulica Przegalińska (na odcinku od Turystycznej do Nowej Turystycznej) będzie jednokierunkowa. Kierowcy muszą unikać jazdy na pamięć i patrzeć na znaki. W związku ze zlotem planowane jest wyłączenie fragmentu kąpieliska strzeżonego (wejście nr 11 – „Orlinki”).

  [gallery link="file" columns="1" ids="17960"]  

Patrole straży miejskiej mają przede wszystkim zapobiegać popełnianiu wykroczeń drogowych przez kierowców. Ich zdaniem będzie zapewnienie drożności ulic Przegalińskiej i Turystycznej – zapowiada Mirosław Radka, kierownik Referatu Dzielnicowego VI. Będziemy na bieżąco wspierać służby ZHP oraz uczestniczyć w pracach sztabu imprezy – dodaje.

Harcerze zapraszają do odwiedzenia zlotu w sobotę 11 sierpnia. Na terenie miasteczka odbędzie się Dzień Regionów. W programie przewidziano prezentacje i warsztaty na temat bogactwa oraz kulturowej różnorodności poszczególnych regionów Polski.

Od 7 do 15 sierpnia o godzinie 20:30 na terenie zlotu zaplanowano otwarte koncerty.

Więcej informacji: gdansk2018.zhp.pl

W czasie trwania zlotu na ulicy Długie Ogrody zlokalizowane zostaną dwa przystanki dla obsługujących zlot autokarów. Patrole straży miejskiej zadbają o to, by nikt nie utrudniał autobusom przejazdu. Podejmą też interwencje wobec kierowców, których pojazdy mogłyby blokować przystanki.