Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Gałęzie na chodniku, piesi na jezdni

Gałęzie na chodniku, piesi na jezdniKonary drzewa zatarasowały chodnik. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że piesi, aby ominąć gałęzie, musieli wchodzić na jezdnię. Interwencja strażników sprawiła, że z problemem udało się szybko uporać.

Stogi, środa 5 sierpnia, godzina 13:20. Do funkcjonariuszy na motocyklach podeszła turystka i poinformowała, że na ulicy Nowotnej nie można przejść chodnikiem, bo przewróciło się drzewo. Mundurowi z Referatu VI pojechali we wskazane miejsce, by sprawdzić w czym tkwi problem.

Gałęzie na chodniku, piesi na jezdniJak się okazało, konary drzewa faktycznie uniemożliwiały przejście chodnikiem. By ominąć przeszkodę, idący na plażę turyści musieli wchodzić na jezdnię. Sytuacja natychmiast zmieniła się lepsze, gdy strażnicy usunęli część mniejszych gałęzi. Wtedy możliwe było przejście po trawniku, bez potrzeby narażania się na potrącenie przez auto.

O zdarzeniu poinformowano Stanowisko Kierowania Prewencją, które przekazało prośbę o uprzątnięcie chodnika pracownikom Zarządu Dróg i Zieleni. Kilkadziesiąt minut później sytuacja wróciła do normy.