Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Fotopułapka zarejestrowała podrzut śmieci

Autor: Robert Kacprzak
Nagranie oraz dane osobowe znalezione wśród odpadów pozwoliły szybko namierzyć sprawcę wykroczenia. Mężczyzna przyznał się do winy. Strażnicy miejscy ukarali go mandatem.
fotopulapka drzewo straznik

Poniedziałek, 18 października. Jedna z fotopułapek przesłała materiał sugerujący podrzut odpadów. Potwierdzili to funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego, którzy pojechali na miejsce. Wśród porzuconych śmieci znaleźli też adres i numer telefonu ich prawdopodobnego właściciela.

Mundurowi udali się pod wskazany adres, ale niestety nikogo nie zastali. Ze sprawcą wykroczenia skontaktowali się więc telefonicznie i wezwali do swojej siedziby. Mężczyzna początkowo nie przyznał się do winy. Jednak wszelkie wątpliwości rozwiał materiał zarejestrowany przez fotopułapkę. Gdańszczanin powiedział funkcjonariuszom, że nie widział co zrobić z częściami samochodowymi. Za swój czyn został przez strażników miejskich ukarany mandatem.

To już kolejny podrzut zarejestrowany przez fotopułapkę. Kilka dni wcześniej pewna kobieta chciała pozbyć się pokaźnych rozmiarów kartonowego pudła i wyrzuciła go w mało uczęszczanym miejscu na południu Gdańska. Pisaliśmy o tym na naszej stronie na Facebook’u: