Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Finał konkursu "Jestem bezpieczny na drodze"

Finał konkursu "Jestem bezpieczny na drodze"Małe formy teatralne okazały się ciekawym sposobem na wyrażenie przez dzieci tematu bezpieczeństwa na drodze.

Tym razem w zupełnie innej formie pozwoliliśmy wypowiedzieć się najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – mówi Agnieszka Solecka - kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku. Postawiliśmy na ekspresję sceniczną. Jako świadkowie spektaklu, mieliśmy okazję zobaczyć siebie samych oczami przedszkolaków. To doświadczenie miło nas zaskoczyło, ponieważ okazało się, że gdańszczanie i gdańszczanki już od najmłodszych lat rozpoznają strażnika miejskiego i identyfikują funkcjonariuszy Straży Miejskiej z pracą nad porządkiem na drodze. Na scenie ramię w ramię stoi policjant ze strażnikiem miejskim – dodaje Solecka. Najmłodsze dzieci poznają municypalnych między innymi przez realizację takich programów jak: " Autochodzik", czy " Postępowanie ze zwierzętami". W dużej mierze jest to wynik prężnej pracy Referatu Profilaktyki, który dwoi się i troi, aby zaspokoić potrzeby wszystkich szkół, które zgłosiły chęć przeprowadzenia zajęć dydaktycznych.

Komisja konkursowa ze względu na to, że wszystkie przedstawienia były przygotowane na szóstkę z plusem nie była w stanie wyłonić zwycięzcy konkursu. Wszystkie dzieci były bardzo dobrze przygotowane i włożyły całe serce w odegranie swojej roli, dlatego nie mogliśmy odmówić upominku żadnemu z małych aktorów - mówi Andrzej Czeran - zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku ds. prewencji.

Po rozdaniu nagród strażnicy zaprosili uczestników konkursu, grono pedagogiczne oraz rodziców na pyszny tort, który został przygotowany na wzór służbowego radiowozu Straży Miejskiej w Gdańsku.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Finał konkursu Jestem bezpieczny na drodze - małe formy teatralne" ][gallery link="file" columns="3" include="6806, 6805, 6804, 6803, 6802, 6801, 6800, 6799, 6798, 6797, 6796, 6795, 6794, 6793, 6792, 6791, 6790, 6789"] [/wpspoiler]