Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Finał konkursu graffiti

W słoneczny piątek 18 września odbył się finał konkursu graffiti „Wiem - nie niszczę, tworzę”.

Do finału zakwalifikowało się 6 drużyn i 6 osób indywidualnych. Od wczesnych godzin rannych, w rytm "tłustych bitów" puszczanych przez DJ Oronia, finaliści wykonywali swoje projekty na ścianach tunelu łączącego Długie Ogrody z Podwalem Przedmiejskim. Część młodzieży rywalizowała w dodatkowym konkursie malowania krasnali, któremu patronowała firma Cropp. Po godzinie 18.30 jury wybrało zwycięzców. Triumfatorem konkursu został Damian Rybarczyk, miejsce drugie przypadło Rafałowi Kłosowi, natomiast miejsce trzecie zdobył Marcin Frost. Dodatkowo została wyróżniona drużyna z gimnazjum Nr 11, która zdobyła puchar Komendanta Straży. Zamknięciem imprezy, już po zapadnięciu zmroku, był energetyczny występ pięknych tancerek z zespołu Mamadoo Fireshow.

Konkurs zorganizowany został przez Straż Miejską, CSW „Łaźnia” i Gimnazjum Nr 20. Patronaty honorowe pełnili: Prezydent Miasta Gdańska, Pomorski Kurator Oświaty, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Metropolia Gdańska 2016. Medialnie imprezę wspierali: Radio Eska i Echo Miasta.