Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Finał akcji Bezpieczna droga do szkoły

Podsumowanie akcji prewencyjnej Straży Miejskiej w Gdańsku i PZU Życie SA.

Ponad 600 kamizelek odblaskowych wręczono dzieciom podczas jesiennej akcji prewencyjnej Straży Miejskiej w Gdańsku i PZU Życie SA. W pięciu szkołach podstawowych funkcjonariusze Referatu Profilaktyki sprawdzali wiedzę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.Tłumaczyli, jak bezpiecznie poruszać się na drodze, aby uniknąć wypadku. Demonstrowali, w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Podkreślali znaczenie tempa, w jakim pieszy pokonuje przejście i ostrzegali przed pochopnymi wtargnięciami na jezdnię.

"W sytuacji gdy w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych wypadną wam klucze, zastanówcie się, zanim wrócicie z powrotem na jezdnię. Sprawdźcie, czy nie nadjeżdża pojazd. Wasze nagłe wtargnięcie na ulicę może zaskoczyć kierowcę, który nie zdąży się zatrzymać w bezpiecznej odległości od przejścia"- mówi Adrian Litwiński - dowódca zmiany Referatu Profilaktyki.

Dzieci chętnie zadawały pytania strażnikom. Jednak największą popularnością cieszył się lew Leoś - maskotka Straży Miejskiej w Gdańsku, która oprócz dostarczania najmłodszym rozrywki, pomagała dzieciom zakładać kamizelki odblaskowe.

[wpspoiler name='Fotorelacja z akcji "Bezpieczna droga do szkoły"'][gallery link="file" columns="3" include="6747, 6746, 6745, 6744, 6743, 6742"] [/wpspoiler]