Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów

Autor: Andrzej Hinz
Ponad stu wystawców, oferty pracy, nowinki technologiczne oraz konsultacje medyczne, to tylko kilka z atrakcji które czekały na odwiedzających w hali AmberExpo. Na gości czekało również stanowisko profilaktyczno-edukacyjne przygotowane przez strażników miejskich.
Strażnicy na Festynie dla Seniorów

W środę, 19 października na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich, przy ulicy Żaglowej na uczestników festiwalu czekali funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki.

Osobom, które odwiedziły ich stanowisko chętnie odpowiadali między innymi na pytania związane z bezpieczeństwem oraz zasadami ruchu drogowego. Nie zabrakło także pytań, co zrobić w sytuacjach, gdy ktoś w domowym piecu spala odpady. Mundurowi doradzali również seniorom, jak ustrzec się przed oszustami.

Funkcjonariusze dla osób zainteresowanych udzielaniem pierwszej pomocy, przygotowali specjalistycznego manekina, na którym uczyli, jak należy przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Strażnicy i goście na Festynie

Dodatkowo strażnicy rozdawali ulotki informacyjne dotyczące naszych zadań i uprawnień, drobne upominki oraz opaski odblaskowe. Ten ostatni gadżet, choć niepozorny jest bardzo pożyteczny szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok, a pieszy jest słabo widoczny dla innych uczestników ruchu.

Była to już czwarta edycja tej imprezy. Jej organizatorem był Gdański Urząd Pracy. Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Osoby zainteresowane pracą mogły zapoznać się z ofertami 40 firm. Ponadto wystawcy przygotowali dla seniorów muzyczne występy, bezpłatne badania medyczne oraz jesiennego grilla.