Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Ferie ze strażnikami

Ferie ze strażnikami2 lutego w województwie pomorskim zaczynają się ferie zimowe. Funkcjonariusze straży miejskiej z Referatu Profilaktyki nadal jednak będą obecni w szkołach i przedszkolach prowadząc zajęcia edukacyjne dla najmłodszych!

Zimowe ferie to dla młodych ludzi czas wypoczynku, a dla tych starszych tęsknoty za czasami kiedy to dwa tygodnie lutego oznaczały okres, w którym nauka schodziła na drugi plan i można było wyciągnąć sanki w piwnicy. W tym roku śniegu za oknem jak na lekarstwo, ale z pomocą przyszły gdańskie placówki edukacyjne, które postanowiły zorganizować swoim podopiecznym czas wolny.

Funkcjonariusze straży miejskiej postanowili wesprzeć nauczycieli w ich codziennych trudach i dlatego też każdego dnia ferii odwiedzą przedszkola, szkoły, a także pojawią się w szpitalu. Funkcjonariusze będą prowadzili zajęcia w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo”, który poświęcony jest edukacji dzieci na temat różnego rodzaju zagrożeń. Strażnicy przedstawią najmłodszym informacje o tym jak powinno wyglądać bezpieczne miejsce do zabawy, na co zwracać uwagę podczas uprawiania sportów zimowych oraz jak się zachowywać wobec propozycji od nieznajomych dorosłych. Pojawi się także uwielbiany przez dzieci „autochodzik”!

[gallery link="file" ids="12007,12008,12009"]

Zajęcia zorganizowały również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (m.in. ferie na Zaruskim, hokej podwodny, tenis ziemny), Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej (wszystkie zajęcia sportowe są bezpłatne i bez zapisów), Gdańska Galeria Miejska (warsztaty z ceramiki i linorytu), PGE Arena Gdańsk (pakiety uwzględniające atrakcje FUN ARENY) i placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury. Wyjątkowo zapowiadają się także atrakcje w Centrum Hewelianum, które podczas ferii czynne będzie 7 dni w tygodniu! W ofercie placówki są warsztaty naukowe, a także science show.

Dodatkowe informacje na temat miejskich atrakcji na ferie można znaleźć tutaj: www.gdansk.pl