Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Ekologiczne Święta: świąteczny skrzat

Autor: Andrzej Hinz
W sklepach można kupić wiele różnych ozdób świątecznych. Warto jednak poświęcić trochę czasu i takie dekoracje wykonać samodzielnie w domu. Z pewnością zachwycą one rodzinę i świątecznych gości. W drugim odcinku naszego cyklu pokażemy, jak wykonać eko-skrzaty.
strażniczka miejska siedzi przy biurku wkoło ustawione kolorowe skrzaty różnej wielkości

Prezentowany filmik jest drugą odsłoną naszego świątecznego cyklu pt. „Ekologiczna Klasa”. Podobnie jak poprzednio jego autorami są strażnicy z Referatu Profilaktyki. Nasza koleżanka pokazuje, w jaki sposób krok po kroku zrobić z tego co mamy w domu sympatyczne skrzaty.

Do ich zrobienia będą potrzebne materiały, które zapewne każdy z nas ma w domu: skarpety, niepotrzebne kawałki tkanin, kasza lub ryż i wełna. W dodatku wykonanie skrzatów nie powinno sprawiać trudności. Wystarczy umiejętność posługiwania się igłą i nitką.

Ozdoby świąteczne, które zrobiliśmy samodzielnie lub z pomocą najbliższych będą na pewno miłą pamiątką i wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu. Spróbujmy wrócić do tradycji ręcznie robionych ozdób choinkowych i tym samym stworzyć wyjątkowy świąteczny klimat w naszych domach.

Czytaj także "Ekologiczne święta: Eko-kartki"