Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Ekologiczne klasy w Straży Miejskiej

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego do siedziby Straży Miejskiej ponownie zawitali uczniowie „Ekologicznych klas”. Poznają oni między innymi zasady segregacji odpadów.

Spotkania z cyklu „Ekologiczna klasa” prowadzą funkcjonariusze Referatu Profilaktyki wraz z pracownikami Zakładu Utylizacyjnego. Zajęcia odbywają się w budynku Straży Miejskiej przy ulicy Elbląskiej 54/60 w Gdańsku. Dzieci uczą się poprawnego segregowania odpadów oraz podstaw ochrony środowiska. Przy okazji mają możliwość odwiedzenia siedziby mundurowych.

Chcemy już u najmłodszych wykształcić potrzebę segregacji odpadów, podpowiadamy też jak zmniejszać ilość śmieci. Później często słyszymy od uczniów, że w domu edukują oni swoich rodziców – mówi młodszy specjalista Przemysław Ptaszyński. Staramy się też uświadamiać dzieciom, jakie konsekwencje wynikają z zanieczyszczenia środowiska – dodaje.

W ramach ćwiczeń praktycznych uczniowie muszą między innymi przyporządkować konkretne odpady do odpowiednich pojemników. Proces przetwarzania surowców wtórnych dzieci poznają na przykładzie filmu edukacyjnego o butelce PET. Pokazuje on co dzieje się z plastikową butelką od jej powstania do ponownego przetworzenia.

[gallery link="file" ids="16694,16697,16695,"]

Przypomnijmy, że od kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały zmienione zasady segregowania odpadów.