Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

„Eko – Strażnik” – Wiem, jak chronić przyrodę

„Eko – Strażnik” – Wiem, jak chronić przyrodę

Wspólnie dbamy o kształcenie świadomości ekologicznej najmłodszych gdańszczan.

W dniu 9 maja z inicjatywy strażników z Referatu Profilaktyki i we współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Gdańsku - Oliwie, 23 uczniów Szkoły Podstawowej nr 59 z ul. Modrej w Gdańsku, uczestniczyło w zajęciach na rzecz zapobiegania zanieczyszczania środowiska naturalnego i likwidowania szkód w ekosystemie. Lekcja została przeprowadzona w salce dydaktycznej Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Pracownik ZOO opowiadał dzieciom o zwierzętach, ich odżywianiu, trybie życia oraz środowisku występowania poszczególnych grup zwierząt. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści na temat zamieszkujących ogród zwierząt, oglądały eksponaty, a co najważniejsze miały możliwość dotknięcia żywego zwierzęcia. Rozbudzona ciekawość uczniów nie dawała im jednak spokoju, dlatego też, tuż po zakończeniu części dydaktycznej, strażnicy zaprosili małych odkrywców na wycieczkę. Podczas zwiedzania ZOO funkcjonariusze uświadamiali uczniom, jak ważne dla przyrody jest przestrzeganie przepisów o ochronie środowiska, których łamanie stanowi zagrożenie dla niezwykle istotnej substancji naszego regionu, jaką jest środowisko naturalne.

Program realizowany jest przez Referat Profilaktyki blisko od 3 lat i cieszy się dużą popularnością. Co roku na przełomie maja i czerwca dzieci dowiadują się o prostych działaniach i czynnościach, których najmłodsi gdańszczanie mogą się podjąć samodzielnie, w celu zmniejszenia szkodliwego wpływu człowieka na jego najbliższe otoczenie.

[wpspoiler name="Fotorelacja -„Eko – Strażnik” – Wiem, jak chronić przyrodę"][gallery link="file" ids="7782,7783,7784,7785,7786,7787,7788,7789,7790"] [/wpspoiler]