Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Eko-Strażnik jest na mieście

''Podnoszenie świadomości ekologicznej młodych mieszkańców Gdańska!'' Niemożliwe? Strażnicy z Referatu Profilaktyki pokazują, że wręcz przeciwnie.

W dniu 18 marca z inicjatywy funkcjonariuszy Straży Miejskiej i dzięki współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Gdańsku – Oliwie, 20 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 z ul. Łąkowej w Gdańsku, uczestniczyło w zajęciach, podczas których przedstawione zostały sposoby na zapobieganie zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Lekcja została przeprowadzona w sali dydaktycznej Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Pracownik ZOO opowiadał dzieciom o zwierzętach, ich odżywianiu, trybie życia oraz środowisku ich występowania.

Rozbudzona ciekawość uczniów nie dawała im spokoju, dlatego chwilę po zakończeniu części dydaktycznej, strażnicy zaprosili młodych ludzi na wycieczkę. Podczas zwiedzania ZOO funkcjonariusze uświadamiali uczniom, jak ważne dla przyrody jest przestrzeganie przepisów o ochronie środowiska oraz jak istotne jest to dla naszego życia i zdrowia.

W marcowych zajęciach oprócz wspomnianej powyżej Szkoły Podstawowej nr 4 z ul. Łąkowej wzięły udział następujące placówki: SP nr 38 (ul. Leśna Góra), SP nr 79 (ul. Kołobrzeska), SP nr 56 (ul. Śluzy), SP nr 16 (ul. Ubocze) oraz SP nr 42 (ul. Czajkowskiego).

Kolejne zajęcia odbędą się na przełomie maja i czerwca. Informacji na temat ''Eko-Strażnika” udzielają funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki - tel. 58 301-30-11 wew. 116.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Eko-Strażnik jest na mieście" ] [gallery link="file" ids="9885,9886,9887,9888,9889,9917"] [/wpspoiler]