Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Dzień Lwa w ZOO

Lwy z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego obchodziły swoje święto. Były prezenty, zabawa i mnóstwo gości. Nie mogło również zabraknąć Lwa Leosia, maskotki Straży Miejskiej w Gdańsku.

Międzynarodowy Dzień Lwa obchodzony jest 10 sierpnia. Tego dnia Gdański Ogród Zoologiczny przygotował mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od godziny 9.30 do 12.30 w pobliżu wybiegu dla lwów czekały na odwiedzających stoiska, a na nich konkursy, quizy, warsztaty artystyczne oraz ciekawe opowieści. Dla lwów opiekunowie przygotowali specjalnie zapakowane prezenty z surowym mięsem.

Swoje stoisko informacyjno-edukacyjne mieli również strażnicy miejscy. Najmłodsi mogli sprawdzić się w kolorowaniu obrazków oraz spotkać Lwa Leosia. Dla starszych dzieci mundurowi przygotowali konkursy o bezpieczeństwie. Nikt nie wychodził od nas z pustymi rękami. Na każdego czekały nagrody i drobne upominki.

  [gallery link="file" ids="16294,16295,16296,16297,16298,16299"]   Przeczytaj relację z Międzynarodowego Dnia Lwa w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym na gdansk.pl