Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Dzień Dziecka w oliwskim ZOO
Dzień Dziecka w oliwskim ZOO

Pogoda dopisała, goście również. Do ogrodu zoologicznego przyszły setki, o ile nie tysiące osób w różnym wieku. Świetna zabawa trwała przez pięć godzin. Festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez służby mundurowe, można uznać za bardzo udany!

Straż Miejska w Gdańsku była współorganizatorem sobotniej imprezy. Przygotowaliśmy wiele atrakcji: dla najmłodszych autochodzik, malowanie twarzy oraz stanowiska, przy których dzieci dawały upust swoim umiejętnościom plastycznym. Nieco starsi mieli szansę wypróbowania symulatora jazdy samochodem. Na miejscu był też jeden ze skuterów, na których każdego dnia funkcjonariusze patrolują miasto. Można było na niego wsiąść i poczuć się niemalże jak zmotoryzowany strażnik w akcji! Młodzi ludzie bardzo chętnie z tej okazji korzystali.

[gallery link="file" ids="10674,10675,10676"]

Wszystkich, którzy zaangażowali się we wspólną zabawę, nagradzaliśmy gadżetami i upominkami. Do wygrania były między innymi: zestawy do badmintona, piłki futbolowe, zabawki, zestawy kosmetyków oraz odblaski.

[gallery link="file" ids="10677,10678,10679"]

Na głównej scenie festynu odbył się familijny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. W jury zasiedli: policjantka Myszka Pilnusia oraz strażnik miejski Lew Leoś. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele trzech rodzin, którzy nie mieli większych problemów z odpowiedziami na wylosowane pytania. Ich także nagrodziliśmy atrakcyjnymi zestawami upominków.

[gallery link="file" ids="10690,10691,10692"]

Na terenie ogrodu stanęło kilkanaście stanowisk (m.in. przygotowanych przez gdańską policję, straż pożarną, Radio Plus, Państwową Inspekcję Sanitarną, Ośrodek „Ostoja”). Do oglądania, czasami też wypróbowania, był sprzęt policyjny i pożarniczy. Uczestnicy festynu mieli możliwość sprawdzenia się w pierwszej pomocy przedmedycznej, zrobienia bezpłatnych badań profilaktycznych, wzięcia udziału w konkursach ekologicznych oraz dotyczących zwierząt. Chętni mogli wspiąć się na ściankę wspinaczkową, skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni lub stawić czoła przeciwnikowi w zawodach siłowych na planszy. Gości zabawiali również magicy oraz aktorzy na szczudłach. A na każdego, kto zgłodniał, czekały punkty gastronomiczne.

[gallery link="file" ids="10680,10681,10682"]

Kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka w oliwskim ZOO dopiero za rok. Biorąc pod uwagę to, co działo się w ogrodzie w minioną sobotę, warto chyba już teraz wpisać do kalendarza przyszłoroczną imprezę. I pod żadnym pozorem jej nie przegapić!

[video youtube="9xOAd9ivViY"]