Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dzień Brętowa ze strażnikami

Festyn Dzień Brętowa - 05.09.2015 r.Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacja sprzętu służbowego, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie - między innymi takie atrakcje przygotowali strażnicy miejscy dla uczestników festynu Dzień Brętowa. Impreza odbyła się w sobotę, 5 września.

Pośród stoisk na jednej z działek przy ulicy Niedźwiednik stanął namiot straży miejskiej. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki rozdawali torebki na psie nieczystości oraz elementy odblaskowe. Mundurowi proponowali także spacer w alkogoglach (są to specjalne okulary, dzięki którym na trzeźwo można przekonać się jak wygląda świat widziany oczyma osoby pod wpływem alkoholu).

W programie festynu, zorganizowanego przez Radę Dzielnicy Brętowo, znalazło się wiele atrakcji: wystawa małych piesków, turniej szachowy, występy szkolnych pomponistek oraz zespołów młodzieżowych, prezentacja twórczości podopiecznych Fundacji „Sprawni Inaczej”, jarmark staroci oraz liczne konkursy. Był plac zabaw dla dzieci i przejażdżki konne. Każdy mógł zmierzyć się w przeciąganiu liny lub siłowaniu na rękę. Dla uczestników imprezy przygotowano grochówkę i chleb ze smalcem. Odbyło się również pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Wspólna zabawa trwała od godziny 12:00 do 19:00.

[gallery link="file" ids="13181,13182,13183"]