Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dzielnicowi wśród najmłodszych

Dobre i stałe kontakty z mieszkańcami są dla strażników dzielnicowych w ich codziennej pracy niezwykle ważne. Dzięki nim funkcjonariusze zyskują cenną wiedzę o problemach porządkowych w różnych rejonach miasta. Istotnym elementem współpracy z gdańszczanami jest zaufanie, na które mundurowi pracują latami oraz wzajemne zrozumienie, do którego kluczem jest rozmowa. Dlatego też dzielnicowi chętnie spotykają się z mieszkańcami, także tymi najmłodszymi. Bo to dobra okazja, by porozmawiać o pracy strażników, ich zadaniach i uprawnieniach, jak również o oczekiwaniach drugiej strony. W przypadku dzieci to także możliwość edukowania w zakresie bezpieczeństwa.
dzieci wchodzą do radiowozu strażnicy budynek wybrukowany plac fontanna

Strażnicy dzielnicowi z Referatu I skorzystali we wtorek 16 października z zaproszenia do Przedszkola Sióstr Opieki Społecznej pod wezwaniem św. Antoniego w Oliwie. Dzieciom opowiadaliśmy czym zajmuje się straż miejska i jakie ma obowiązki. Maluchy chętnie wsiadały do naszego radiowozu, z zainteresowaniem oglądały jego wyposażenie – mówi inspektor Wojciech Dębski. Przedszkolakom przypomnieliśmy też podstawy bezpiecznego poruszania się po drodze – dodaje.

strażnicy rozmawiają z dziećmi w sali przedszkolnej na ścianie wiszą obrazki i zdjęcia kaloryfer krzesełka

Natomiast w piątek 5 października dzielnicowi z Referatu VI spotkali się z podopiecznymi Publicznego Punktu Przedszkolnego „Domek Sąsiedzki” na Oruni. Zrealizowaliśmy tam zajęcia pod hasłem „Bezpieczna droga do przedszkola”. Między innymi przypominaliśmy dzieciom, że w kontaktach z nieznajomymi osobami dorosłymi muszą być bardzo ostrożne – podkreśla inspektor Sławomir Jendrzejewski. W spotkaniu uczestniczyły maluchy w wieku od trzech do pięciu lat.