Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dzielnicowi wsparli bezdomnych

Autor: Robert Kacprzak
Zimą strażnicy codziennie sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Tym razem dzielnicowi z Referatu VI oprócz przeprowadzenia standardowej kontroli, wsparli potrzebujących materialnie. Przekazali im zebrane przez siebie dary. Mundurowi zapowiadają, że takich akcji będzie więcej.
Bezdomni-zbiorka-darow-Referat-VI

Środa, 30 stycznia. Funkcjonariusze z Referatu VI odwiedzali w Świętym Wojciechu miejsca, w których można spotkać osoby bezdomne. Przy okazji zawieźli im odzież i żywność.

W domu miałam ubrania, koce, poszwy i kołdry, których nie używałam. Chciałam żeby jeszcze komuś się przydały. Postanowiłam przekazać je potrzebującym. Pomysł spodobał się innym strażnikom, przyłączyli się do akcji - mówi młodszy strażnik Milena Cichorz.

Mundurowi dobrze wiedzą, czego potrzebują ludzie bez dachu nad głową. Patrolując rejon spotykamy osoby bezdomne i ubogie, rozmawiamy z nimi. Przy okazji dowiadujemy się, czego im najbardziej brakuje na co dzień – dodaje inspektor Sławomir Jendrzejewski.

Strażnicy podkreślają, że nie była to jednorazowa pomoc. Jeszcze przed końcem zimy postarają się zorganizować kolejne zbiórki.