Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dzieci odwiedziły Straż Miejską w Gdańsku

Autor: Andrzej Hinz
Uczniowie ze szkoły podstawowej przy ulicy Karpiej uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez strażników miejskich. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z różnymi aspektami naszej pracy i zwiedziły nasz budynek przy ulicy Elbląskiej.
Komendant i uczniowie pozują do zdjęcia
Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdańsku

W poniedziałek, 22 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej siedzibie przy ulicy Elbląskiej grupę młodych osób ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdańsku. W sali szkoleniowej funkcjonariusze Referatu Profilaktyki zorganizowali dla naszych gości krótką pogadankę na temat ekologii, wielokulturowości oraz postępowania z psem.

strażnicy prezentują uczniom radiowóz
Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdańsku

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając pytania i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Byliśmy pod wrażeniem ich zaangażowania i wiedzy na temat poruszanych tematów. Oprócz tego mieliśmy okazję opowiedzieć dzieciom o strojach historycznych i ciekawostkach związanych z pracą strażnika miejskiego.

dzieci pozują do zdjęcia w radiowozie straży miejskiej
Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdańsku

Po zakończonych zajęciach nasi goście zwiedzili między innymi naszą siedzibę, a także zapoznali się z wyposażeniem radiowozu. Oczywiście, nie mogliśmy zapomnieć o bezpieczeństwie najmłodszych. Dlatego każde z dzieci otrzymało od nas specjalne odblaski, które pomogą im być bardziej widocznymi na drodze.