Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dwa festyny na Stogach

Festyn Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”, 26.08.2015 r.Dziesiątki osób wzięły udział w otwartym festynie, zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w ramach projektu „Morskie klimaty”. W spotkaniu uczestniczyli także strażnicy miejscy, którzy przygotowali dla uczestników imprezy konkursy wiedzy o bezpieczeństwie.

Festyn odbył się w środę 26 sierpnia w ogrodzie DPS „Ostoja” przy ulicy Hożej na Stogach. Jego uczestnikami byli mieszkańcy placówki, seniorzy z Dziennego Domu Pomocy, członkowie Klubu Seniora „Ostoja” oraz ich dzieci i rodziny. Celem przedsięwzięcia była międzypokoleniowa integracja seniorów z młodzieżą oraz okolicznymi mieszkańcami. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji o tematyce morskiej. Były szanty, chrzest morski, pokaz iluzji, konkursy i zabawy oraz stanowiska do malowania twarzy i tworzenia zabawnych fryzur.

Strażnicy z Referatu Profilaktyki zapraszali uczestników festynu do udziału w konkursach wiedzy o bezpieczeństwie. Poprawne odpowiedzi nagradzali drobnymi upominkami. Chętni mogli wsiadać do naszych radiowozów i oglądać służbowy sprzęt, który służy funkcjonariuszom na co dzień.

[gallery link="file" columns="1" ids="13094"]

To nie jedyne spotkanie integracyjne, jakie odbyło się w ostatnim czasie na Stogach. W sobotę 22 sierpnia nieopodal Pustego Stawu w rejonie ulic Nowotnej i Sówki imprezę dla mieszkańców i turystów przygotował Gdański Klub Morski LOK. Na zaproszenie organizatora w festynie tym uczestniczyli strażnicy miejscy z Referatu VI.

[gallery link="file" ids="13091,13092,13093"]