Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wypatrzony z drona

Autor: Robert Kacprzak
Wypalanie kabli to dla niektórych nadal sposób na dodatkowy zarobek. Niestety cierpi przez to środowisko i okoliczni mieszkańcy. Właśnie takiego truciciela zauważyli strażnicy miejscy, gdy kontrolowali teren za pomocą drona. Mężczyzna został ukarany mandatami.
Wypatrzony z drona

Dron, który jest na wyposażeniu Referatu Ekologicznego pomaga funkcjonariuszom sprawdzać duże obszary w krótkim czasie. Dzięki niemu udaje się mundurowym namierzyć między innymi sprawców spalania odpadów oraz podrzutów śmieci w ustronnych i trudno dostępnych miejscach.

Właśnie w czwartek, 29 września około godziny 16:00 strażnicy miejscy pojawili się z dronem w jednej z dzielnic Gdańska. Krótko po wzniesieniu bezzałogowca w powietrze mundurowi zauważyli intensywne, czarne zadymienie. Jak po nitce do kłębka, strażnicy bez problemu trafili na źródło pożaru.

W pobliskich zaroślach mężczyzna rozpalił ognisko i wypalał w nim kable. Dodatkowo resztki izolacji wyrzucał w krzaki. Za popełnione wykroczenia strażnicy miejscy ukarali 20-kilkulatka mandatami. Musiał także ugasić ognisko i posprzątać bałagan, który zrobił.