Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Drogowe porządki po raz kolejny
Autor: Marta Drzewiecka
Wzmożone kontrole przeprowadzą strażnicy w najbliższych dniach na osiedlu przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Kierowcy, którzy dopuszczą się wykroczeń, muszą liczyć się z sankcjami.
Ulica Kazmierza Wlk foto 02

Akcja rozpocznie się we wtorkowy poranek 17 września i potrwa do wieczora w czwartek 19 września. Obejmie swoim zasięgiem ulice: Kazimierza Wielkiego - Czerska - Starogardzka. Jej celem jest ograniczenie liczby popełnianych wykroczeń do minimum. Za każdym razem, gdy strażnicy miejscy stwierdzą naruszenie przepisów, podejmą interwencję. Będą blokowali koła aut i wystawiali mandaty.

Otrzymujemy dużo zgłoszeń, dotyczących wykroczeń drogowych w tym miejscu. O podejmowanie interwencji proszą nas mieszkańcy. Szczególnie wobec tych kierowców, którzy nie stosują się do zasad obowiązujących w strefach zamieszkania – mówi Anna Karpińska, zastępca kierownika Referatu Dzielnicowego VI.

Najczęściej popełnianymi wykroczeniami drogowymi w tym rejonie są: parkowanie aut na terenie strefy zamieszkania (znak D-40) w miejscach niewyznaczonych oraz niestosowanie się do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się).

Zasady obowiązujące w strefach zamieszkania

Strefa zamieszkania

To nie pierwsza taka akcja w tym roku. Pod koniec lutego wzmożonymi kontrolami objęte zostało Główne Miasto. W marcu podobne działania były prowadzone między innymi na Lawendowym Wzgórzu, we Wrzeszczu i w Oliwie.