Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dokumenty na zieleńcu

Dokumenty na zieleńcu

Strażnicy z Referatu II znaleźli na trawniku ważne, zawierające dane osobowe dokumenty.

Do zdarzenia doszło 20 listopada, podczas patrolowania ulicy Al. Zwycięstwa. Na wysokości Pl. Zebrań Ludowych funkcjonariusze z Referatu Dzielnicowego II zauważyli porozrzucane na trawniku dokumenty. Wśród znalezionych rzeczy strażnicy miejscy ujawnili, zawierające dane osobowe: dowód osobisty, kartę bankomatową oraz kartę miejską. Wszystkie odnalezione dokumenty należały do jednej osoby. Oprócz tego na trawniku leżała wizytówka Salonu Fryzjerskiego, mieszczącego się na gdańskim śródmieściu.

W celu zdobycia kontaktu do właściciela dokumentów municypalni udali się do punktu obsługi klienta ZTM na gdańskim Dworcu PKP. Niestety po numerze karty miejskiej nie udało się nic ustalić. Następnie strażnicy skierowali się pod adres widniejący na wizytówce znalezionej obok kart i dowodu osobistego, prowadzący wprost do Salonu Fryzjerskiego na ul. Korzenną w Gdańsku.

Ponieważ jedna z klientek Salonu rozpoznała na okazanym przez funkcjonariuszy zdjęciu swoją sąsiadkę szybko udało się skontaktować z poszkodowaną. Osoba, która rozpoznała właścicielkę dokumentów posiadała do niej numer telefonu. Po rozmowie telefonicznej strażnicy stwierdzili zgodność przekazanych przez słuchawkę danych z informacjami, znajdującymi się na odnalezionych dokumentach, a poszkodowana wyraziła zgodę na przekazanie dowodu i kart życzliwej sąsiadce.