Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dobra robota!

Funkcjonariusze z Referatu II wspólnie z wychowankami placówki remontowali w ostatnią sobotę, 22 lutego, "Dom Przy Lesie" – dom dziecka znajdujący się w gdańskim Świbnie.

Dla strażników był to dzień wolny od służby dla miasta, więc niektórym zapewne ciężko było wstać o świcie. Jednak zamiast wyspania ważniejsza była kwestia priorytetów, czyli w tym wypadku dobro mieszkańców "Domu przy Lesie". Prace remontowe rozpoczęły się o 8 rano, a w działaniach wzięło udział dziesięciu funkcjonariuszy oraz grupka wychowanków, którzy na czas renowacji ośrodka zostali na miejscu. Priorytetem na sobotę były ściany, które należało gruntownie odświeżyć i wymalować.

Funkcjonariuszom udało się także przywieźć ze sobą trochę rzeczy, które na pewno przydadzą się dla placówki opiekuńczo-wychowawczej. Odzież, słodycze, gry planszowe, zabawki, a także artykuły szkolne takie jak książki, zeszyty, kredki czy farby – taki asortyment wypełniały cztery bagażniki samochodów, którymi strażnicy przyjechali do "Domu przy Lesie".

Akcja remontowa trwała do godziny 16, ale już w sobotę było jasne, że nie wszystko uda się skończyć w jeden dzień. Kolejna wizyta "ekipy remontowej" z Referatu II Straży Miejskiej została zaplanowana na 15 marca.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Dobra robota!" ] [gallery link="file" ids="9717,9718,9719,9720,9721,9722,9723,9724,9725,9726,9727,9728"] [/wpspoiler]