Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dokumenty w ogniu

Autor: Andrzej Hinz
Niedaleko Obwodnicy Południowej przechodzień zauważył rozpalone ognisko, którego nikt nie pilnował. Pośród niedopalonych resztek leżały różnego rodzaju dokumenty. Wśród nich znajdowały się między innymi dokumenty sądowe i faktury z danymi osobowymi. Na szczęście nie trafiły w niepowołane ręce. Zabezpieczyli je strażnicy miejscy.
pozostałości ogniska ze spalonymi dokumentami

Wtorek, 5 września. O godzinie 9:30 pod numer 986 zadzwonił mężczyzna i powiedział, że na ulicy Łanowej pod wiaduktem Obwodnicy Południowej ktoś rozpalił ognisko i pali w nim dokumenty z danymi osobowymi. Dyżurny bez zwłoki wysłał na miejsce patrol z Referatu VI.

We wskazanej lokalizacji funkcjonariusze zobaczyli dopalające się ognisko. Wokół leżały różnego rodzaju dokumenty. Wśród nich były zaadresowane koperty, faktury, pisma sądowe i rachunki. Część z nich była nadpalona. Sprawcy prawdopodobnie przekonani, że ogień strawi wszystkie papiery, oddalili się, pozostawiając je bez nadzoru.

Strażnicy dogasili ognisko, wykonali dokumentację fotograficzną, a następnie wezwali za pośrednictwem Stanowiska Kierowania policję, która przejęła sprawę. Pozostałe szczątki dokumentów zostały zebrane i zabezpieczone. Posłużą, jako materiał do prowadzenia dalszych czynności.