Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dane bez ochrony

Dane bez ochronyDokumenty z danymi osobowymi znaleźli strażnicy miejscy obok śmietnika w dzielnicy Osowa. Przekazali je policjantom, którzy ustalili kto i dlaczego je tam zostawił.

Piątek, 20 października. Około godziny 8:10 patrol z Referatu IV szedł ulicą Diany. Uwagę mundurowych zwróciły stojące przy śmietniku meble i kartony. Jak się okazało, były w nich między innymi dokumenty z danymi osobowymi: legitymacja szkolna, świadectwo szkolne, karta zdrowia, karta szczepień ochronnych oraz nieważny już paszport. Z rozmów z sąsiadami wynikało, że wszystkie te rzeczy najprawdopodobniej ktoś wystawił z piwnicy – mówi młodszy strażnik Michał Ćwikliński. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania na miejsce wezwany został patrol policji.

Jak informuje nadkomisarz Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty, a następnie przesłali je do właściciela. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że osoba, która wprowadziła się na miejsce właściciela dokumentów robiła porządki i wystawiła na śmietnik meble oraz kartony wraz z ich zawartością.