Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Czyściej na Oruni Górnej i Czterech Porach Roku
Czyściej na Oruni Górnej i Czterech Porach Roku

Akcja Wiosna w południowych dzielnicach Gdańska. Z inicjatywy funkcjonariuszy Referatu VI uporządkowane zostały miejskie tereny na Oruni Górnej oraz osiedlu Cztery Pory Roku. Udało się zebrać 30 worków śmieci, każdy o pojemności 120 litrów. Sprzątanie odbyło się w czwartek, 24 kwietnia, przed południem.

Oprócz dwójki strażników miejskich w przedsięwzięciu uczestniczyli dwaj mieszkańcy, którzy odrabiali swoje zaległości czynszowe wobec Biura Obsługi Mieszkańców nr 4. Porządki w rejonie ulic: Kadmowej, Platynowej, Wielkopolskiej oraz Ofiar Grudnia 70 trwały około czterech godzin. Informację o tym, że do odebrania są worki pełne nieczystości, funkcjonariusze przekazali Zarządowi Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Wśród śmieci znaleźliśmy nawet wydruki, stanowiące tajemnicę handlową jednego z okolicznych marketów. Był tam między innymi raport kasowy. Właściciel sklepu został natychmiast pouczony, że powinien lepiej dbać o swoją dokumentację i właściwie ją zabezpieczać. Dowiedział się też, jakimi konsekwencjami może skutkować jego niefrasobliwość - mówi inspektor Anna Karpińska z Referatu VI.

O porządkach z dużym uznaniem wypowiadali się okoliczni mieszkańcy. W rozmowach z funkcjonariuszami podkreślali, że takie akcje jak Wiosna powinny być organizowane o każdej porze roku. [gallery link="file" ids="10209,10210,10211"]