Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Czworonożny uciekinier wrócił do domu

Gdyby był dorosły, taki wyczyn by mu się nie udał. Jednak dla szczeniaka, który wszędzie się zmieści, pokonanie ogrodzenia nie stanowiło żadnego problemu. Mały psiak wydostał się z przydomowego ogródka i biegał po ulicy. Zaopiekowali się nim strażnicy.
szczeniak owczarka berneńskiego

Sobota, 13 października. Zbliżała się godzina 12.30. Funkcjonariusze z Referatu IV patrolowali ulicę Osiedlową. W pewnej chwili ich uwagę zwrócił biegający po jezdni pies.

Zwierzę nie miało obroży, a w pobliżu nie było jego właściciela. Zatrzymaliśmy więc radiowóz i złapaliśmy czworonoga. Daliśmy mu wodę do picia – mówi młodszy strażnik Michał Ćwikliński.

Mundurowi postanowili rozejrzeć się po okolicy i porozmawiać z mieszkańcami. Liczyli, że ktoś będzie wiedział, do kogo należy znaleziony przez nich pies.

Po jakimś czasie do radiowozu podszedł mężczyzna, który zauważył w nim swojego pupila. Właściciel nie krył radości, że jego psiak się odnalazł. Okazało się, że młodziutkiemu owczarkowi berneńskiemu, z racji niewielkich jeszcze rozmiarów, udało się uciec z przydomowego ogródka.