Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Czujny operator monitoringu

Autor: Andrzej Hinz
Kara nawet 12 lat więzienia grozi podejrzanym o dokonanie rozboju w centrum Gdańska. Poszukiwanych mężczyzn rozpoznał operator monitoringu miejskiego. Współdziałając z policją, doprowadził do ich zatrzymania.
Kamera monitoringu.JPG

Czwartek, 16 lipca. Funkcjonariusz straży miejskiej z Referatu Monitoringu obserwował właśnie na kamerach wschodni rejon Śródmieścia Gdańska. Około godziny 02:00 skierował kamerę na ulicę Długie Ogrody i zauważył czterech mężczyzn, którzy szli w kierunku ulicy Stągiewnej. Ich wygląd odpowiadał wizerunkom osób podejrzanych o dokonanie kilka godzin wcześniej napadu na Targu Rakowym.

Gdy zobaczyłem tych mężczyzn na monitorze, od razu skojarzyłem ich z opisem sprawców rozboju. O powyższym fakcie powiadomiłem oficera dyżurnego Komisariatu II Policji. Przekazałem rysopisy i kierunek, w którym szli podejrzani – mówi operator monitoringu.

Natychmiast pojechali tam policjanci. Na widok funkcjonariuszy podejrzani zaczęli uciekać. Po pościgu udało się dwóch z nich zatrzymać. Pozostałych zatrzymano dzień później. Jak podaje policja na swojej stronie internetowej sprawcami było trzech mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat oraz jeden 16-latek. Najmłodszy trafił już do Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego, z którego uciekł przed napadem. Pozostała trójka została aresztowana i usłyszała zarzuty. Grozi im do 12 lat więzienia.