Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Czujność turysty godna pochwały

Czujność turysty godna pochwałyTory tramwajowe mogą być uszkodzone! Takimi słowami zaalarmował strażników miejskich na Stogach jeden z turystów. Mężczyzna wskazał dokładną lokalizację miejsca, w którym jego zdaniem mogło czaić się niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Referatu VI pospieszyli w tym kierunku. Był poniedziałek 10 sierpnia, dochodziła godzina 13:30.

Jak się okazało, przy ulicy Nowotnej, pomiędzy słupami trakcji zasilającej tramwaje nieco osiadł grunt. O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili Stanowisko Kierowania Prewencją. Informacja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego oraz Dyżurnego Inżyniera Miasta. DIM skontaktował się następnie z firmą, która serwisuje torowiska tramwajowe.

Żadnego zagrożenia dla pasażerów tramwajów nie było i nie ma. Odpowiednie służby znają sprawę, a stan torowiska jest monitorowany na bieżąco. Pochwalić trzeba jednak postawę czujnego turysty. Reagować należy w każdej sytuacji, gdy dostrzegamy coś, co nas niepokoi! W takich sytuacjach jednym z numerów, które należy wybrać jest 986. Alarmowy i bezpłatny telefon straży miejskiej pracuje przez całą dobę.