Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Czas na wakacje

Czas na wakacje

Czerwiec to przede wszystkim zakończenie roku szkolnego i tym samym okazja do podsumowań. Od września ubiegłego roku najmłodsi poznawali m.in. tajniki matematyki, historię świata oraz ojczysty język. Było też sporo okazji, by na szkolnych korytarzach spotkać funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Strażnicy pracujący w Referacie Profilaktyki przez ostatnie miesiące regularnie pojawiali się w gdańskich szkołach gdzie prowadzili zajęcia edukacyjne, w których m.in. wyjaśniali najmłodszym czym jest prawo, dlaczego należy go przestrzegać oraz omawiali jak zachowywać się na podwórkach czy w mieście, aby uniknąć wielu niebezpieczeństw. W klasach odbywały się zajęcia z pierwszej pomocy, a funkcjonariuszom często towarzyszył także służbowy pies Vigor, dzięki któremu dzieci mogły nauczyć się jak najlepiej postępować ze zwierzętami.

[gallery link="file" ids="10851,10852,10853"]

Najmłodsi gościli również w siedzibie Straży Miejskiej w Gdańsku gdzie odbywały się zajęcia w ramach „Ekologicznej klasy”. Nie zapomniano również o Międzynarodowym Dniu Sprzątania Świata. Były także okazje, aby uczniom i uczennicom gdańskich szkół przybliżyć codzienną pracę funkcjonariuszy.

[gallery link="file" ids="10854,10855,10856"]

Stała współpraca straży miejskiej z gdańskim ogrodem zoologicznym pozwoliła na przeprowadzenie zajęć dydaktycznych, dzięki którym możliwe było podnoszenie świadomości ekologicznej młodych mieszkańców naszego miasta. Zajęcia w oliwskim ZOO były dla dzieci niebywałą atrakcją! W okresie zimowym odbyły się pogadanki w ramach cyklu „Bezpieczne ferie”,  a 6 grudnia - w Mikołajki - funkcjonariusze odwiedzili gdańskie szpitale, w których leczeni są najmłodsi mieszkańcy Gdańska.

[gallery link="file" ids="10861,10862,10863"]

Wiosna zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – na to również przygotowani byli gdańscy strażnicy. Funkcjonariusze Referatu Profilaktyki prowadzili zajęcia, na których dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się na rowerze oraz na co podczas takiej rekreacji zwracać uwagę. Nawet kiedy najmłodsi nie mieli okazji spotkać się z funkcjonariuszami w szkołach to i tak mundurowi dbali o ich bezpieczeństwo. Rejon szkół był bowiem regularnie kontrolowany, aby droga do placówek nie stanowiła zagrożenia dla dzieci.

[gallery link="file" ids="10864,10865,10866"]

Strażnicy - jako jurorzy - uczestniczyli w Międzyprzedszkolnym Turnieju „Jestem Bezpieczny” oraz zamienili nielegalne graffiti na legalną sztukę w ramach kolejnej edycji akcji „Wiem –  nie niszczę, tworzę”.

[gallery link="file" ids="10857,10858,10859"]

Najnowszą inicjatywą jest kolejna odsłona konkursu fotograficznego „Bezpieczeństwo na wakacjach” do udziału w którym serdecznie zapraszamy!

Dodatkowych informacji o prowadzonych programach i przedsięwzięciach udziela Referat Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku:

ul. Elbląska 54/60, 80-724 Gdańsk Tel/fax: 058 301 30 11 wew. 116 lub 117 E-mail: strazmiejska@sm.gda.pl

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2013 / 2014

życzymy wszystkim uczniom i uczennicom

bezpiecznych i spokojnych wakacji.