Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Czas na Jarmark!

Uroczyste rozpoczęcie 758. Jarmarku św. DominikaPrzed dworem Artusa zebrały się tłumy mieszkańców i turystów. Prezydent Paweł Adamowicz przekazał kupcom klucz do bram miasta. Przez trzy kolejne tygodnie to oni będą rządzić Gdańskiem. Ceremonia otwarcia 758. Jarmarku św. Dominika odbyła się 28 lipca. W uroczystym wydarzeniu wzięli udział strażnicy miejscy.

Inauguracja Jarmarku św. Dominika odbyła się w samym sercu miasta. Na uroczystość przybyło blisko dwa tysiące osób. Mieszkańców i turystów przywitali włodarze miasta i zaproszeni goście. Prezydent Paweł Adamowicz przekazał symboliczny klucz do bram Gdańska organizatorom imprezy. Wszyscy zebrani mogli też usłyszeć hejnał Jarmarku św. Dominika. Na zakończenie ulicą Długą i Długim Targiem przeszła parada barwnych postaci.

[gallery link="file" ids="17987,17988,17989"]

W uroczystym otwarciu Jarmarku wziął także udział nasz patrol historyczny. Strażnicy w strojach drabów miejskich pilnowali głównego wejścia do Dworu Artusa.

Teren Głównego Miasta zabezpieczało 11 patroli staży miejskiej. Mundurowi skupili się na bezpieczeństwie uczestników imprezy. Pilnowali również, by na teren Strefy Ograniczonego Dostępu nie wjeżdżały osoby nieuprawnione.

Relacja z otwarcia tegorocznego Jarmarku św. Dominika na: gdansk.pl