Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Ćwiczenia przed zlotem harcerzy

Ćwiczenia przed zlotem harcerzyStrażnicy miejscy uczestnikami ćwiczeń „Zlot 2018”. Zorganizowała je Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. To jeden z elementów przygotowań do zlotu harcerzy z ZHP, którzy w sierpniu przyjadą do Gdańska.

Ćwiczenia odbyły się we wtorek, 12 czerwca na Wyspie Sobieszewskiej. Zostały podzielone na cztery części. Ratownicy musieli wyciągnąć z wody załogę statku, zmierzyć się z trudnym wypadkiem podczas nadciągającej fali powodziowej, pomóc ofiarom wypadku na obiekcie hydrotechnicznym oraz ewakuować pasażerów z dryfującego promu.

Strażnicy miejscy z Referatu VI uczestniczyli w realizacji zadań, związanych z nadchodzącą falą powodziową.

Zostaliśmy skierowani do ewakuacji 1100 mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej. Informowaliśmy ludzi o wyznaczonych dla nich miejscach, znajdujących się na terenie powiatu gdańskiego i gminy Cedry Wielkie – mówi Mirosław Radka, kierownik Referatu VI.

Zlot harcerzy z okazji 100-lecia istnienia ZHP potrwa od 6 do 16 sierpnia 2018 r. Harcerze z całej Polski rozbiją swoje namioty na terenie miasteczka zlotowego na Wyspie Sobieszewskiej. Przez 11 dni będą wspólnie spędzać czas, uczyć się i bawić. Udział w gdańskiej imprezie zgłosiło ponad 12 tysięcy osób.