Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Coraz bliżej źródeł

W sobotę, 8 czerwca 2013 roku odbędzie się gra miejska zakończona piknikiem w parku Jelitkowskim. Akcję wspiera Straż Miejska w Gdańsku.

Na grę miejską zapraszamy od godz. 13.00 do godz. 15.00. Startujemy przy wejściu na plażę nr 50 (Brzeźno, skrzyżowanie ul. Hallera i Jantarowej). Uczestnicy zabawy poznają nawyki mieszkańców różnych zakątków świata związane z wodą i ekologią a wiedza którą zgłębią pozwoli im znaleźć odpowiedź na pytania o prawdziwą naturę wody. Jak ją nazywają mieszkańcy innych krajów? Jak ją oszczędzają? Jak i skąd ją czerpią? Jakie ma właściwości i skład chemiczny? Co to jest i jak działa recycling w innych krajach? Gra zostanie rozegrana w pięknym otoczeniu pasa nadmorskiego, którego zdroje uliczne będą przystankami, gdzie rozgrywane będą kolejne etapy zabawy. Wszyscy, którzy pomyślnie przejdą wszystkie etapy gry, wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Finałem gry będzie piknik w parku Jelitkowskim, podczas którego uczestnicy spotkają ciekawych ludzi, którzy poprzez ruch i zabawę będą starali się „zarazić” wszystkich gdańszczan ideą recyklingu. W trakcie pokazów wykorzystany zostanie naturalny potencjał przyrody i małej architektury.

[gallery columns="2" link="file" ids="7954,7955"]