Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Chodniki mogą być czyste
Chodniki mogą być czyste

Zapewne wielu z nas w to nie wierzy, jednak Referaty V i VI zamiast wiary stawiają na działanie. I dlatego prowadzą akcję ''Czysty chodnik".

Poranny spacer to dla wielu element bez którego nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia. Niektórzy wybierają park, dla innych taki spacer to po prostu droga do pracy – jednak zapewne wszyscy widzą, że to po czym chodzimy nie zawsze ma odpowiedni wygląd. W szczególności po okresie zimowym kiedy oprócz tradycyjnych już psich odchodów na chodnikach są obecne fragmenty roślin oraz piasek, który w zimie niejednego spacerowicza uchronił od poślizgu i złamań.

W dniach 27-28.02.2014 patrole pełniące służbę w Referatach V (Brętowo, Chełm, Jasień, Kokoszki, Piecki/Migowo, Ujeścisko) oraz VI (Orunia, Św-Wojciech, Lipce, Olszynka, Rudniki, Stogi, Przeróbka, Wyspa Sobieszewska, Górki Zachodnie) będą zwracały szczególną uwagę na stan sanitarno-porządkowy chodników. Zarządcom terenów będą przypominane i egzekwowane ich obowiązki w zakresie utrzymania stanu czystości na deptakach.

Warto pamiętać, że pozostałości roślinne oraz piasek używany do usuwania skutków zimy oprócz nieestetycznego wyglądu, stanowią bardzo realne zagrożenie dla osób korzystających z takich chodników czy dróg rowerowych.

Dane kontaktowe do Referatów Straży Miejskiej znajdują się pod tym linkiem.