Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Chodnik, a obok głęboka dziura

Chodnik, a obok głęboka dziuraTrawnik, a w nim dziura o głębokości ponad pół metra. Zagrożenie czaiło się tuż przy chodniku, obok przystanku komunikacji miejskiej. Dostrzegł je pieszy patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze doraźnie zabezpieczyli miejsce i powiadomili o sprawie właściwe służby.

Chodnik, a obok głęboka dziuraWtorek, 24 listopada. W godzinach popołudniowych mundurowi z Referatu VI patrolowali skwer przy ulicy Gościnnej na Oruni. W pewnym momencie zauważyli, że w odległości około 6 metrów od przystanku komunikacji miejskiej, obok chodnika, w trawniku jest dziura. Z nieznanych przyczyn ziemia zapadła się tam na głębokość ponad pół metra!

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją strażnicy poinformowali o swoim odkryciu Dyżurnego Inżyniera Miasta. Sporządzili też fotograficzną dokumentację. Teren został oznakowany i zabezpieczony.

W miejscu, w którym stwierdzono zagrożenie, w najbliższych dniach funkcjonariusze przeprowadzą kolejną kontrolę.

Aktualizacja (30.11.2015 r.):

W piątek 27 listopada po południu funkcjonariusze z Referatu VI sprawdzili w jakim stanie jest trawnik przy ul. Gościnnej, w którym kilka dni wcześniej zapadła się ziemia. Miejsce to było już profesjonalnie zabezpieczone, dziura zniknęła.