Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Cela dla psa

Cela dla psa

Strażnicy miejscy z Referatu III uwolnili psa od zaniedbywającego zwierzę właściciela.

Do zdarzenia doszło 25 listopada 2013r. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku wraz z pracownikiem MOPR-u i pracownikami Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego o godz. 9.20 udali się na wizję, dotyczącą zaniedbanego psa na terenie posesji przy ul. Zamkniętej. Wizja była skutkiem niezastosowania się właściciela do uwag i poleceń wydanych przez poszczególne instytucje podczas trzech listopadowych interwencji, dotyczących stanu utrzymania oraz warunków przetrzymywania czworonoga.

W domu, w którym znajdował się pies panował nieład i zaduch. Warunki, w jakich przebywał nie zmieniły się od czasu poprzedniej wizyty Straży Miejskiej. Młody pies, mieszaniec, w wieku około 2 lat, maści dziczej, wychudzony nadal nie miał szczepień, w dalszym ciągu załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne w domu, co bezwzględnie świadczyło o niewyprowadzaniu zwierzęcia na spacery. Dodatkowo stwierdzono brak miski z wodą.

Biorąc pod uwagę fakt, że od czasu wyznaczenia właścicielowi terminu do wykonania szczepienia przeciwko wściekliźnie minął już ponad tydzień, a przez ten czas jego niewłaściwe zachowanie względem psa nie uległo zmianie pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego zadecydowali o przekazaniu czworonoga na obserwację stacjonarną do Lecznicy Weterynaryjnej przy ul. Kartuskiej 249 w Gdańsku.