Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Cały dzień z dziennikarzami

[caption id="attachment_8500" align="alignleft" width="290"]fot. Maciej Dzwonnik / AG fot. Maciej Dzwonnik / AG[/caption]

Dziennikarze portalu Gazeta.pl Trójmiasto obserwowali pracę strażników miejskich w Gdańsku.

Relacja w „Dniu na żywo” rozpoczęła się tuż po godzinie 7 rano. Redaktorzy uczestniczyli w porannej odprawie strażników, przysłuchując się uważnie, jakie zadania dla swoich podwładnych wyznacza kierownik referatu. Następnie jeden z reporterów wsiadł do radiowozu i wyjechał w miasto razem z patrolem. Drugi dziennikarz został w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Elbląskiej 54/60, gdzie poznawał pracę poszczególnych komórek. Po kilku godzinach powstał fotoreportaż, interesujący dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, na czym polega praca strażników miejskich w Gdańsku.

„Fotoradary w krzakach, blokady na kołach, łapanka za piwko pod chmurką i mandat za niesprzątnięcie po swoim psie – tak wielu z nas wyobraża sobie pracę Straży Miejskiej. O tym, że to ocena co najmniej niesprawiedliwa, przekonaliśmy się na własnej skórze, gdy sfotografowaliśmy i opisaliśmy cały dzień pracy strażników”.

Polecamy artykuł na stronie Gazeta.pl Trójmiasto: „Straż Miejska od kuchni”.