Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Był już karany, wniosków nie wyciągnął

Był już karany, wniosków nie wyciągnąłMiał do czynienia ze strażą i z policją jesienią, dostał wówczas trzy mandaty. Niewiele go to jednak nauczyło, bo mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami, z prowadzenia auta nie zrezygnował. Podobnie jak kilka miesięcy temu, tak i teraz za nic miał znaki drogowe oraz zakazy. Mowa o pewnym niezdyscyplinowanym kurierze. 31-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego właśnie dostał kolejne trzy mandaty.

Środa, 21 marca. Około godziny 17:10 patrol z Referatu V był na ulicy Hausbrandta. W pewnym momencie strażnicy zauważyli, że w miejscu, w którym obowiązuje znak B-35 (zakaz postoju), zatrzymał się pojazd dostawczy. Kierowca wyłączył silnik, zamknął samochód, zabrał ze sobą kluczyki i zniknął. Wrócił po kilku minutach. Jak się okazało, mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom, którzy podejmowali wobec niego dwie interwencje 13 listopada 2017 roku. Chodziło wtedy o kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz zlekceważenie znaku B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach).

W związku z tym, że mężczyzna nie ukrywał, iż wciąż prowadzi auto mimo braku dokumentu potwierdzającego posiadanie stosownych uprawnień, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania strażnicy wezwali na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Gdy czekaliśmy na przyjazd policjantów zauważyłem, że pod dostawczym pojazdem robi się coraz większa plama spowodowana wyciekiem oleju silnikowego. Moje wątpliwości budził też stan karoserii samochodu. W wielu miejscach blacha miała ostre krawędzie, była nitowana prowizorycznie i bardzo skorodowana. Nie miałem wątpliwości, że trzeba sprawdzić, czy auto powinno zostać dopuszczone do ruchu – mówi młodszy specjalista Maciej Elijasz.

Oględzinami pojazdu zajęli się przybyli na miejsce funkcjonariusze drogówki. Policjanci sprawdzili też czy kierowca posiada uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Okazało się, że wciąż ich nie ma.

Funkcjonariusze WRD zdecydowali, że samochód, który był w bardzo złym stanie technicznym, miał wycieki płynów eksploatacyjnych oraz karoserię w fatalnym stanie, zostanie odholowany na parking administracyjny. Natomiast 31-letni kierowca, zgodnie z taryfikatorem, dostał trzy mandaty za: prowadzenie pojazdu bez uprawnień, niedostosowanie się do znaku „zakaz postoju” oraz zanieczyszczanie drogi publicznej.

Czytaj także: Jednak nie miał prawa jazdy Był kurierem, prawa jazdy nie miał Sądził, że uśmiech wystarczy Kurier bez prawka