Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

By seniorzy byli bezpieczniejsi…

By seniorzy byli bezpieczni…Jak uniknąć zawarcia niekorzystnej umowy konsumenckiej? Co zrobić, gdy w progu domu pojawią się nieproszeni goście? Na co zwracać uwagę, by nie paść ofiarą przestępców udających członków rodziny lub przedstawicieli różnych instytucji? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy debaty „Bezpieczny Senior”, zorganizowanej przez Komisariat Policji IV.

W spotkaniu, które odbyło się w środę 16 listopada w Klubie Seniora przy Katedrze Oliwskiej, wzięli udział także strażnicy miejscy oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prowadzący dyskusję ostrzegali starsze osoby przed niebezpieczeństwami,  radzili jak ich unikać, podawali liczne przykłady właściwych i niewłaściwych zachowań.

Omówione zostały między innymi zagrożenia, wynikające z działalności nieuczciwych usługodawców, a także oszustów podających się za wnuczków, funkcjonariuszy służb mundurowych lub przedstawicieli różnych instytucji – powiedział po spotkaniu młodszy inspektor Wojciech Dębski z Referatu Dzielnicowego I Straży Miejskiej w Gdańsku.

Każdy z kilkudziesięciu uczestników debaty mógł zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości. Na zakończenie seniorów obdarowano drobnymi gadżetami z numerami telefonów, pod które warto dzwonić, gdy pojawiają się obawy o własne bezpieczeństwo.

Czytaj także: - Policjanci spotkali się z seniorami - Seniorze, nie daj się oszukać!